Listopad 2012

Drak

27. listopadu 2012 v 22:29 | Antje |  Paranormální jevy

Ztělesňuje bohu nepřátelské prasíly, které musí být přemoženy (v souvislosti s tím vznikly mýty a pohádky o boji s drakem - Apollo, Siegfried nebo třeba i sv. Jiří a další hrdinové). V Apokalypse je drak jako symbol Satana přemožen archandělem Michaelem. V pohádkách vystupuje drak jako strážce pokladu nebo unesené princezna (panny = čistoty) ztělesňuje tak těžkosti, které musí být překonány před dosažením cíle. C. G. Jung spatřuje v mýtech o boji s drakem výraz boje mezi já a regresivními silami nevědomí.
Narozdíl od evropské mytologie je čínský Drak dobromyslné zvíře - symbol mužské plodící přírodní síly (jang). Od dob dynastie Chan (206 př. Kr. - 220 po Kr.) je zároveň symbolem císaře nebo syna nebes. Je prvním ze "360 šupinatých zvířat" a páté zvíře čínského zvěrokruhu.Jako jedno ze čtyř zvířat světových stran je drak spojován s východem, se stranou vycházejícího slunce, zrodu, jarního deště a deště vůbec. Zde se mu říká modrozelený drak (čching-lung) a jeho protějškem je bílý tygr (paj-chu), vládce západu a smrti. Na obrazech jsou často znázorněni dva draci, kteří si v oblacích hrají s míčem nebo perlou (= hrom) - což způsobuje déšť.
Kosmologická zkoumání rozlišovala již brzy čtyři kategorie" za prvé nebeské draky (tchien-lung), kteří symbolizují obrozující sílu nebes, za druhé draky - duchy (šen-lung), kteří nechávají padat déšť, za třetí zemské draky (ti-lung), vládce pramenů a vodních toků, a za čtvrté strážce pokladů(fucang-lung). Navíc existovali podle lidových představ čtyři dračí králové (lung-wang), z nichž každý střežil jedno ze čtyř moří, obklopujících zemi.
Drak a Fénix ztělesňují mužskou a ženskou přirozenost a jsou symbolem manželů.

Na facebooku

27. listopadu 2012 v 22:24 | Antje |  Moje keci a práce
Tak jsem nám založila fb stránku, odkaz na ní jehttps://www.facebook.com/BezSrandySeNedaZitABezSnuStojiRealitaZaPrd?ref=hl
Takže když přidám nový článek tak ho šoupnu i na fb jako odkaz, takže to bude pěkně přehledné Mrkající

Duchové - videa

27. listopadu 2012 v 0:23 | Antje |  Paranormální jevy

Lidé se schopnostma

27. listopadu 2012 v 0:15 | Antje |  Paranormální jevy
Tofik Dadašev
se stal populárním v polovině 70. let 20. století. Dokázal totiž číst myšlenky a své umění demonstrovali na pódiích. Zcela náhodně vybraný člověk z obecenstva myslel na úkol, který měl Dadašev udělat. Přesné znění napsal na lístek a předal jinému divákovi ke kontrole, rovněž zcela náhodně vybranému. Například najít blok v tašce, kterou divák přehodil přes svoji židli, dojít na určité místo a podobné. A pak už obecenstvo jen žaslo.
Dadašev na své schopnosti přišel při hodině literatury ve škole, kdy se mu podařilo vsugerovat chybu učitelce, která pravé recitovala báseň. Zadrhla se a nemohla pokračovat, takže nakonec raději odešla ze třídy. Tehdy si sice původně myslel, že jde o náhodu, ale postupně zjistil, že skutečně umí číst myšlenky druhých. Přesto dlouho nabíral odvahu a sebejistotu, než se rozhodl odjet do Moskvy nechat přezkoumat své schopnosti i odborníky.
Ti zjistili, že Dadašev nejen ovládá hypnózu, ale skutečně čte myšlenky. Jejich úkoly byly mnohem složitější, než kousky, které dokázal předvést na pódiu, ale přesto obstál. Jak ale sám připouští, není neomylný, záleží to na člověku, kterého má proti sobě. Pokud jde o silnou osobnost, mohou být i její myšlenky pro něj jen velmi obtížně čitelné. Vysvětlit podstatu tohoto jevu se však dosud nepodařilo.
Sám Dadašev uvádí, že ve formě své schopnosti udržuje psychologickým cvičením a dietou, protože si uvědomuje, že je může rozvíjet jen při dobrém a psychickém zdraví.
Jeanne Dixonová
Jednoho dne roku 1952 po ranní mši měla zbožná manželka pozemkového makléře z Washingtonu Jeane Dixonová vidění. Před mariánskou soškou se jí zjevil letopočet 1960, hnědovlasý a modrooký muž zářící mládím, Bílý dům a nad ním černý mrak. Poselství z jiného světa rozluštila vnitřním hlasem: roku 1960 bude zvolen presidentem Spojených států mladý muž s hnědou kšticí a před skončením svého funkčního období bude zavražděn.
Po čtyřech letech svěřila Jeane svou věštbu reportéru týdeníku Parade, který ji uveřejnil 13. května 1956. A po čtyřech dalších letech byl do Bílého domu skutečně zvolen mladý modrooký muž s hnědou čupřinou - John F. Kennedy. Po jeho zvolení pronásledovalo Jeanu hrozivé vidění stále častěji. Černý mrak nad Bílým domem "se zvětšoval a klesal". Na podzim roku 1963, kdy se Kennedy rozhodl navštívit jižní státy, bouřila Jeane na poplach u domovních dveří Kay Halleové, přítelkyně Kennedyho rodiny. Zapřísahala ji, aby presidentovi cestu rozmluvila: "Bude tam zavražděn".Kay Halleová však nechtěla presidenta obtěžovat věštbami. Kennedy odjel do Dallasu. 22. listopadu 1963 obědvala Jeane Dixonová s přítelkyněmi ve washingtonském hotelu Mayflower. Jedla bez chuti a mlčela. "Proč nejíte?"ptala se jí jedna starší dáma. Jeane: "Jsem neklidná, presidenta dnes potká něco strašlivého". Za několik minut rozhlas oznámil, že byl na presidenta spáchán atentát.
Předtucha vraždy v Dallasu nebyla prvním důkazem Jeanina šestého smyslu. Už léta ji lidé považovali za "nejslavnější jasnovidku Washingtonu". Presidentu Rooseveltovi, který ji jednou na podzim roku 1944 pozval do Bílého domu, po dlouhém naléhání předpověděla, že do šesti měsíců zemře. (Roosevelt zemřel v dubnu 1945). Herečku Carolu Lombardovouvarovala před "nebezpečnými šesti týdny v roce 1942" a radila jí, aby v tuto dobu necestovala letadlem. Carol přesto letěla a při letecké katastrofě přišla o život. V roce 1945 předpověděla Jeana na měsíc přesně rozdělení Indie, které se pak uskutečnilo v červnu 1947. Za války jednou Jeane zapřísahala svého muže, aby neletěl do Chicaga. Muž poslechl. Před Chicagem se jeho letadlo zřítilo. Nevěřícímu Winstonu Churchillovipředpověděla v květnu 1945 porážku ve volbách, kterou celý svět považoval za vyloučenou. Churchill volby opravdu prohrál. Jeane Dixonová předpovídala většinou pohromy. Naštěstí se všechny nesplnily. Předpověděla například, že třetí světová válka vypukne roku 1958. Občas však předpoví i něco dobrého. Bohužel se však nesplnila věštba "V roce 1999 bude na celém světě mír." A dále: "Dítě, které se narodilo 5. února 1962 rolnické rodině na Blízkém východě, od základu přetvoří svět."

Redukce blogu..

27. listopadu 2012 v 0:03 | Antje |  Moje keci a práce
Táááááááákže vítám svoje návštěvníky!!!

Můj starý blog, na kterej jsem se vrátila po 2 letech velmi nutně potřebovat dost probrat články, vybrat ty nejlepší a dát průchod zas mojí inspiraci ohledně příběhů..

Tak jsem založila úplně nový blog, kde jsem dala zatím tak 1/3 článků a až to udělám, zruším starý blog a budu i psát nové příběhy, zkusím tak každej jeden den zaleží, jak to bude ve škole /studuju v Londýně/.

Snad přijdou i staří přátelé :)

Řečtí bohové

27. listopadu 2012 v 0:00 | Antje |  Magie

Řecký panteon

Afrodité: Bohyně lásky
Apollo: Bůh proroctví, lukostřelby a hudby
Ariadna: Bohyně labyrintu
Ares: Bůh války
Artemis: Bohyně lovu a ochrany
Athéna: Bohyně moudrosti
Demeter: Bohyně Země
Dionýsos: Bůh vína a extáze
Eileithia: Bohyně zrození
Erato: Múza milostné poezie
Eros: Bůh lásky
Euterpe: Bohyně hudby
Gaia: Bohyně země
Hádes: Bohyně podsvětí
Hefaistos: Bůh slunce, ohně a falše
Hekaté: Bohyně čarodějnictví, duchů a mrtvých
Hélios: Bůh slunce
Héra: Žena Dioava, Matka bohyně
Hermes: Posel bohů
Hestia: Bohyně srdce a domova
Kalliopa: Múza epické poezie
Klio: Múza historie
Melpomene: Múza tragédie
Metis: Moudrost
Mnemosyne: Bohyně paměti
Moerae: Tři bohyně osudu, Klotho, Lachetus, Atropos
Nike: Bohyně vítězství
Pan: Bůh lesa
Persefona: Královna podsvětí
Phoebé: Bohyně měsíce
Poseidon: Bůh moře
Polyhymnia: Múza zpěvu
Psyche: Bohyně duše
Terpsichotre: Múza tance
Tethys: Bohyně moře
Thalia: Múza komedie
Theia: Bohyně světla
Urania: Múza astronomie
Zeus: Božský bůh, vládce všech bohů

Pojmy a výrazy v magii

26. listopadu 2012 v 23:59 | Antje |  Magie

Několik nejvýznamějších výrazů

Animismus: Víra v duchy ovládající veškeré síly přírody
Kánon: Pravidla, zákon, model, nebo norma, často užívaná v rané křesťanské církvi jako nástroj diktarury lidem, co mají a nemají dělat.
Kultura: Soubor věcí včetně tradice, metod, materiálních produktů, symbolů, které lidé vytvořili, rozvinuli a mezi sebou rozšířili.
Karma: Slovo pochází ze sanskrtu a znamená skutek, přičemž zákon praví, že tyto skutky mají vliv na náš příští život.
Monoteismus: Víra pouze v jednoho boha.
Panteismus: Víra, že Bůh prostupuje celým vesmírem.
Polyteismus: Víra ve vícero bohů.
Prehistorie: Studium historie ještě před písemnými záznamy.
Teokratický monarcha: Člověk, který je představitelem boha nebo bohyně, věřící, že je božskou podstatou z masa a kostí.

Magická místa

26. listopadu 2012 v 23:59 | Antje |  Magie
DELFSKÁ VĚŠTÍRNA
V této svatyni uvnitř seděla kněžka-Pýthie, která předpovídala budouctnost.
CHICHÉN ITZÁ
V jižním Mexiku, na poloostrově Yucatánu je jeden z největších zázraků říše Mayů. Město Chichén Itzá vzniklo kolem roku 400 n.l. Krátce po té nastal za nejasných okolností soumrak velké civilizace. Vědci si dodnes lámou hlavy nad příčinami tohoto úpadku.
AYERS ROCK/ ULURU
Udivující skalní útvar v centrální Austrálii. Evropští osadníci jej popsali v roce 1873- tehdy byl také pojmenován podle tehdejšího ministerského předsedy Henryho Ayerse. Avšak pro původní obyvatele Austrálie byl odedávna svatým místem kultu s názvem Uluru.
STONEHENGE
Kamený kruh a hroby umístěné v jeho blízkosti vznikly asi před 4000 lety, v době neolitu. Tvary stavby dovolují předpokládat že sloužila jako jistý sluneční kalendář, astronomická observatoř nebo svatyně.
PYRAMIDY V GÍZE
Velká pyramida faraona Cheopse (postavená přibližně v letech 2551-2528 př.n.l.) výškou odpovídá 50 patrovému mrakodrapu!Opravdu byla místem pohřbu panovníka? Pohřební komory vypadají velice skromě a sarkofág nebyl nikdy dokončen.


Historie magie

26. listopadu 2012 v 23:58 | Antje |  Magie
Magie je síla, která ovlivnila život ve Wilwarin po každé jeho stránce. Stála za nejvýznamnějšími změnami a událostmi, které se během dlouhého tisíciletí osidlování ostrova odehráli. Mnohokrát byla glorifikovaná, mnohokrát proklínaná, ale byla stále zde. Mocná a nebezpečná. A vždy ten, kdo ji ovládal, držel v rukou moc nad ostatními.
Ač je to s podivem, v počátcích lidé o existenci magie neměli ani ponětí. Velmi záhy ale začali zjišťovat, že různé posunky a slova vyřknutá po požití nejrůznějších opiátů a jiných drog vyvolávají velmi zajímavé věci, které by se podle normálních přírodních zákonů neměli vůbec uskutečnit. Téměř celá dvě století byla magie cosi neprobádaného, co fungovalo podle pokusu a omylu. Pro magii přelomovým se stal rok 329, kdy bylo poprvé zdokumentováno použití Zázraku. Od té doby se magie stala plnohodnotnou vědní disciplínou a začala se rozvíjet neuvěřitelně rychlým způsobem. Nebylo dne, kdy by vědci nepřišli s novým kouzlem.
Celé následující století probíhalo ve znamení neuvěřitelných objevů. Zdálo se, že hranice magie jsou téměř neomezené. Milníkem se stal rok 440, kdy byla oficiálně představena bytost vytvořená z mrtvého těla. Takzvaní Oživení dokáží vykonávat rutinní práce. Lidé předvídají, že se dostali do zlatého věku, kdy se každý bude moci věnovat rozvoji věd a umění a obyčejné práce udělají Oživení.
Původní opojení ale postupně přerůstá ve strach, protože během následujících desetiletí se stále množí případy, kdy se Oživení začínají vymykat kontrole a snaží se prosadit vlastní vůli. To vrcholí v roce 553, kdy je spáchán atentát na kalifa. K odpovědnosti se hlásí právě oživení a považují svrchovanou moc nad wilwarinským ostrovem. Probíhá přísně utajené Noční jednání. Dodnes nikdo neví, jak probíhalo, ale po něm se všichni oživené rozhodli stáhnout na opuštěné ostrovy na severu. Jako odpověď na vzpouru je oživování postaveni mimo zákon a založena inkvizice, která má jakékoli jeho projevy potírat.
Dalším milníkem se stává rok 680, kdy se rodí první dítě, které ovládá magické schopnosti bez toho, aby se je muselo učit a k jejich vyvolávání potřebuje naprosto mizivé množství Síly oproti "vyučeným" čarodějům. Tyto děti se postupně rodí všem lidem, kteří byli v silném kontaktu s magií. Stává se pomalu módním hitem mít takové dítě.
Na oživené se již téměř zapomíná, ale ti se již v roce 826 připomenou, protože se vrací ze svého vyhnanství a snaží se opět o ovládnutí ostrova, na kterém byli první z nich stvořeni. Dlouhé, krvavé boje probíhají po téměř celém ostrově a ve větší či menší intenzitě trvají neuvěřitelných sto let. Během této doby jsou poškozena města, je zabito mnoho lidí a ztrácí se spousta informací o magii a jejím působení.
Oživení jsou poraženi až po Bitvě na Větrných pláních. Planina zůstává i v dnešních dnech zničená a neobyvatelná kvůli obrovskému množství magie, které zde bylo použito během rozhodujícího souboje mezi nejvyšším wilwarinským mágem Elderlixem Nedostižným a nejvyšším šamanem oživených.
Místo toho, aby se oslavovalo vítězství, přichází další rána - přestává fungovat Jádro, které bylo největší zásobárnou Síly na ostrově. Země, už tak v chaosu po válce, propadá ve zmatek. Lidé se cítí ohrožení a bezbranní. Přísná opatření, která zavádí kalif, ale naštěstí zabraňují ještě většímu zmatku, který by mohl nastat. Magie celá je postavena mimo zákon, aby se předešlo vyplýtvání zbylých magických zdrojů, čímž se dostáváme až do dnešních dnů.

Démonologie

26. listopadu 2012 v 23:58 | Antje
Démonologie je magická věda stará stejně jako dějiny wilwarinského kontinentu. Již v prvních stoletích po kolonizaci poloostrova se lidé setkali s projevy démonologie, i když zpočátku neměli ani tušení, s čím mají co dočinění.
Mluvili o duších a démonech, kteří střeží opuštěné kraje, šířili o nich fantaskní historky a tím způsobovali, že stále více lidí věřilo v jejich existenci a démoni díky tomu byli s každým novým věřícím silnější.

A právě takový je základní princip celé této magické vědy - jestliže chce démonolog vyvolat nějakého démona, musí v něj začít věřit.
Čím silnější chce, aby byl, tím více v něj musí věřit, popřípadě v jeho existenci přesvědčit co nejvíce lidí. Je to práce ošemetná, ale zkušení démonologové ovládají moc, o které se prostým lidem nikdy nesnilo.

Chronokineze

26. listopadu 2012 v 23:57 | Antje |  Magie
Co je to Chronokineze?
Chronokineze je jedna z kinezí, pomocí které jedinec vnímá čas. Celkově se týká pouze času, který pro jedince buď utíká pomaleji, nebo rychleji.

Co ovlivňuje Chronokinezi?
Chronokinezi ovládá naše soustředěnost a psychika -> celkově celkové vnímání.

K čemu je Chronokineze dobrá aneb světlé stránky:
Dokážete se přemístit z místa na místo za rychlejší/pomalejší čas, můžete se lépe rozhodovat při určitých věcech, které vyžadují čas zpomalením času, můžete si zrychlit čas, aby vám například hodina ve škole rychleji utekla. Ovšem pozor! Nejedná se o schopnost zpomalovat či zrychlovat čas ve svém okolí, nýbrž o pouhé vnímání -> vysvětleno níže.

Empatie a sexuální magie

26. listopadu 2012 v 23:57 | Antje |  Magie
Co je to Empatie?
Empatie je vcítění se do emocí jiné bytosti. Či-li sdílíte emoce druhého a buď je silně prožíváte s ním, nebo víte, jak mu pomoci.

Proč používat Empatii?
Je dobrá pro odhadnutí slabin jedince, víte jak mu ublížit a nebo i pomoci. Dokážete díky ní zjistit spoustu užitečných věcí o daném člověku. A právě v tom je problém. Dnes se Empatie přiřazuje pouze k "soucítěním" neboli vcítěním se do emocí. Já ale Empatii přiřazuji k více věcem, než jen k emocím, ikdyž výsledný efekt je prožíván emocemi.

Empatie v Psychologii:
Každý psycholog by měl ovládat Empatii. Toť dnešní rada od odborníků. Ano, pokud psycholog ovládá empatii, díky které dokáže vědět jak pomoct druhému, proč ji nepoužít? Podlé mého úsudku "nemusím být psycholog, abych dokázal pomáhat".

Empatie a Sexuální magie
K sexuální magii se často přiřazují slova jako kamasutra, tantra, masáže a podobné. Ano, i takové jsou sexuální magie. Proč ale sjednocuji sexuální magii a empatii? Protože se sebou silně souvisí.

Sexuální empatie aneb jak to funguje?
Jedinec, který ovládá seuxální magii pozná, co je "příjemné" (když to tak řeknu) jiné osobě. Zkoumá postavu, chování, hlas, mluvu a vše, co může. Nakonec vyvodí konečný verdikt možná i v několika verzích. Ano, existují lidé (znám), kteří odhadnou to, co se vám líbí. Ví, jak silný dotek potřebujete. Ví, na kterou část vašeho těla jste citliví a mnoho dalšího. Otázkou je, jestli vás to bude strašit, nebo budete rádi.

Vlastnosti člověka se sexuální empatií
- Dokáže se vcítit do druhého pohlaví a dokáže odhadout, jak se člověk cítí, co mu ublíží a jak se k nim má chovat. Jednoduše ví, co se líbí protějšku. Ví, jaký pohled platí, ví co má říkat.
- Dokáže ho dokonale upoutat a možná i zlákat na neřesti ;).
- Dokáže vás přečíst a vy ani nevíte jak.
- Může zanedbávat sám sebe v sexuální stránce, protože ví, že má dar porozumět vaším pocitům a chce toho využít naplno.
- Pozná, když z je potřeba změnit styl. Tím myslím, že pozná, kdy je potřeba udělat krátkodobou změnu od jeho silné stránky, což jsou doteky.
- Může se ve svých odhadech mýlit. Každá empatie se musí trénovat.

Výborná sýrovo-česneková omáčka

26. listopadu 2012 v 23:56 | Antje |  Recepty

Recept na výbornou sýrovo-česnekovou omáčku

Potřeba:
- půl kila kuřecích řízků
- slanina
- sýr mazací i plátkový (já jsem použila Goudu a veselou krávu)
- 3 rajčata
- pepř, sůl, paprika
- 5 stroužků česneku
- těstoviny
- cibule
- mléko a sladká smetana
Postup:
Nakrajíme cibulu a osmažíme. Přidáme nakrájené kousky kuřecího masa, nakrájenou slaninu.
Plátkový sýr nakrajíme na kostičky a přidáme, počkáme až se na mase roztaví a mícháme, aby se maso v tom sýru obalilo.
Zalejeme vodou, aby se to nepřipalovalo. Ochutíme solí, pepřem a červenou paprikou.
Přidáme ještě tak do půlky hrnce a necháme, dokud se to nezačne vařit. Přidáme nakrájené rajčata na malé kousky.
Přidáme tak 5 kousků mazacího sýra a mícháme dokud se nerozpustí. Přidáme mléko, tolik kolik chceme mít omáčky.
Když už se vaří a krásně to bublá, dochutíme česnekem a jako poslední přidáme smetanu.
K omáčce se nejlépe hodí těstoviny Penne.
Přeji dobrou chuť, pokud to budete vařit, tak mi tu nechte komentář, jak Vám to chutnalo.
Mě a mému příteli tedy docela dost. Mohli jsme se užrat po tom Úžasný
Hezký den

Zoufalství

26. listopadu 2012 v 23:55 | Antje |  Moje keci a práce
Básnička od Magi
Moc smutno mi bez tebe bylo,
mé srdíčko ani nežilo.
Medvídek plakal, krteček taky,
zatáhly se nade mnou mraky.
Pršelo z něj den co den,
kěž by to byl jen zlý sen.
Bohuzel - je to tak,
já mám nad sebou stále mrak.
Je v něm můj smutek,
ty jsi mi před očima utek.
Vím je to vina má,
ležím na posteli schoulená.
Schoulená jak klubíčko,
a krvácí mi srdíčko.


Moje zombie líčení..

26. listopadu 2012 v 23:52 | Antje |  Moje keci a práce
Další moje výtvory...
To jsem ještě neměla ani umělou krev , začátečník Úžasný


Lidi, zamyslete se..

26. listopadu 2012 v 23:51 | Antje |  Příběhy
Jednou jsem dostala email......
Můj nejlepší přítel otevřel šuplík od komody své manželky a vyňal v hedvábném papíru zabalený balíček. Nebyl to jen tak obyčejný balíček, bylo v něm krásné dámské spodní prádlo. On ten balíček rozbalil a zadíval se na to hedvábí a ty jemné krajky: "To jsem jí koupil, když jsme byli spolu poprvé v New Yorku. To mohlo být asi tak před 8 nebo 9 roky. Nikdy si to neoblékla. Chtěla si to obléci při zvláštní příležitosti. A teď, myslím, že je ten pravý okamžik". Přiblížil se k posteli a položil to hedvábné prádélko k jiným věcem, které byly připraveny pro pohřební službu. Jeho žena totiž zemřela. Pak se ke mě obrátil a řekl: "Neukládej nikdy nic na zvláštní okamžik. Každý den, který žiješ je zvláštní okamžik." A já stále dodnes myslím na jeho slova ........ta změnila můj život. Dnes čtu více a uklízím méně. Sednu si na balkon, kochám se přírodou a ignoruji plevel, který se rozrůstá mezi mými květinami. Trávím více času s rodinou, s mými přáteli a méně v práci. Pochopil jsem, že život je sbírka zkušeností, kterých si máme vážit. Od teď si už nic neschovávám na později. Denně používám své křišťálové sklínky. Když se mi chce, tak si obléknu mou novou koženou bundu i když jdu jen přes ulici do sámošky. I můj nejdražší parfém použiji, když se mi zachce. Slova jako např. "jednou" nebo "při příležitosti" už v mém slovníku neexistují. Když to stojí za to, tak chci dělat, slyšet i vědět vše hned. Nejsem si jistý, co by žena mého přítele udělala, kdyby věděla, že už zítra nebude. "Zítra", které každý z nás bere na lehkou váhu. Myslím, že by určitě ještě zavolala své rodinné příslušníky a své blízké přátele. Třeba by i zavolala pár lidí, s kterými by urovnala pár nedorozumění a nebo by se i pár lidem omluvila za věci, které byly nevyjasněné. Odpustila by možná vše, čím jí kdo ublížil. Ta myšlenka, že by třeba ještě šla do čínské restaurace /její zamilovaná kuchyně/ se mi líbí.

To jsou ty nevyřízené maličkosti, které by mě rušily, kdybych věděl, že mé dny jsou počítané. Na nervy by mi také šlo, že vím, že se už nemohu sejít s přáteli, které jsem chtěl jednoho "vhodného" dne navštívit. Na nervy by mi také šlo, že vím, že již nenapíši dopisy, které jsem chtěl jednoho "vhodného" dne napsat. Že jsem svým milým dost často neříkal, že je miluji. Teď nepropasu, neodložím a neuložím nic, co mi dělá radost a co přináší smích do mého života. Stále si říkám, že každý den je zvláštní. Každý den, každá minuta, každá vteřina je zvláštní.

Musím si postěžovat...

26. listopadu 2012 v 23:50 | Antje |  Moje keci a práce
Nedávno jsem viděla Choking Hazard a jak tam hledali smysl života, taky jsem se nad tím zamyslela.
Proč vlastně žijeme?
Narodíme se a jíme, chodíme do školky, spíme. Potom chodíme do školy a učíme se základní věci. Pak chodíme na střední školy popřípadě do práce. Pak celý život pracujeme a když už nemůžeme skoro ani chodit, udržet moč, či už nemáme zuby tak umřeme.
Tak k čemu vlastně žiju?
K tomu abych měla vzdělání, vydělala státu nějaký peníze, sobě vydělala nějaký peníze, žila od výplaty k výplatě, jednou do roka si koupila nový oblečení pak porodila děti aby měl kdo státu vydělávat a pak umřela a zabrala 2 x 1 metru na hřbitově a tam mě budou ožírat brouci a ještě jiná havěť.
Nebo verze číslo dvě?
Když to tam vezmu, žiju v český republice to by spíš oni měla dávat peníze mě za to, že tu vůbec žiju. Můžu Vám říct, že bych se nejradši odsud odstěhovala.
Tohle je fakt stát na hovno.
Co nezamkneš to ti ukradnout, i když to zamkneš tak ti to stejně ukradnou.
V noci jdeš po ulici, zabijou tě, znásilní tě, okradou tě, zmlátí tě. Jedna z těch variant se prostě stane každýmu.
Neříkám, že je to jen u nás. Akorát u nás je to mezi nejhorším.
Ohledně české policie radši ani mluvit nebudu, anebo jo.... POMÁHAT A CHRÁNIT
Spíš zastavit, zkontrolovat a když nic nenajdu, proč bych měla dát pokutu, tak si vymyslím
nějakou kravinu abych mohla dát pokutu abych měla prémie.
A to, že tím, že já dám někomu pokutu např. za 500 tak nebude mít na jídlo např. To už je mi jedno, hlavně že já si jezdím autem po městě a buzeruju lidi.
Od tématu smysl života jsem se dostala až k tomu, že nenávidím ČR.
Není to zas tak horké, některý věci tu mám ráda ale moc jich není.
Možná bych i chtěla žít třeba v 19 st. :D
Myslím, že tento článek bych měla už ukončit jinak se dočkám zase plno záporných komentářů
Napište mi sem co si myslíte, jaký je smysl života.

Beruška

26. listopadu 2012 v 23:48 | Antje |  Láska
...vzpomeň si na barvy při západu slunce… Je to moje nejoblíbenější denní doba, mohla bych stejně tak říct, že moje oblíbená doba je i východ slunce ale ten většinou nestíhám, snad jen když se na nějaké akci zdržím až do rána J Takže se raději vraťme k tomu západu sluníčka, taky máš jako já rád teplo?
Jaro, když se probouzí matička příroda, všechno začíná kvést, ve vzduchu je cítit tisíce vůní… ženy svlékají neforemné zimní oblečení a objevují se v krátkých sukních, svůdných šatičkách… muži se z nemluvných morousů proměňují v galantní gentlemany, kteří nešetří lichotkami? Potom mám ještě ráda moře… dovolené na mořském břehu jsou splněním všech mých snů… Víš co, pojeď se mnou alespoň v této virtuální realitě…
Je 1/2 9, za půl hodiny bude zapadat slunce, sedím proti tobě v restauraci, venku je stále ještě horko, mám na sobě elastické poloprůsvitné tmavomodré šaty až ke kotníkům s rozparkem až do půli stehna, celou večeři jsme se provokovali, nejen slovními narážkami, samozřejmě jsem bez kalhotek a cítím svoji vlhkost, jsem děsně vzrušená, bradavky mě trčí jako dva hroty a napínají tu lehkou látku… číšník, který nás obsluhuje, si už také všiml, několikrát na mě mrknul, zčervenala jsem, ale kdo by Ti mohl odolat? Připadám si pod Tvým pohledem tak žádoucí, oči se mi lesknou vzrušením a mám pocit, jako bych byla opilá, ačkoliv jsem se nedotkla alkoholu.
Ruku v ruce opouštíme restauraci a jdeme k pláži je to cesta tak na 10min, objímáme se kolem pasu, tisknu se k tobě, mám chuť se pomilovat… už stojíme na kraji pláže, zvednu k Tobě obličej, zastavíš, vezmeš mi ho do dlaní a políbíš mě, nejprve si jenom hrajeme letmými dotyky, naše rty se něžně mazlí, potom zaútočíš jazykem, chvilku váhám, nechci se hned vzdát, ale kdo by ti mohl odolat? Miluji tvoji sílu, tvoji autoritu… prsty mi pomalu sjedeš na záda, hladíš mě… potom se pomalu odtrhneš od mých rtů, usměješ se a povíš mi:"Beruško, podívej, akorát ti zapadá…" Prudce se otočím, máš pravdu slunce už je jen dlaň nad obzorem, ani jsem si nevšimla, že ten čas tak letí…
Přitulíš se ke mně, zezadu mě obejmeš, cítím tvoje vzrušení, opřu si hlavu o tvoje rameno.. rukama mi laskáš prsa, už tak ztvrdlé bradavky se napínají ještě víc, vychutnávám si tvé doteky, dlaněmi ti sklouznu na stehna, hladím tě, ale aktivitu nechávám jen a jen na tobě, prsty mi vklouzneš do výstřihu a dál mě "trápíš" sténám rozkoší, šeptám nesmyslná slovíčka vyjadřující moji vášeň, stáhneš mi šaty z ramen a otočíš si mě k sobě čelem, teď mám ruce uvězněné, takže jsem ti vydána na milost a nemilost, skláníš se k mým ňadrům a bereš do úst jednu naběhlou bradavku, zakláním hlavu, rukama mi kloužeš po zádech a zastavíš se až na mých bocích, po těle se mi rozlévá horko, blížím se k orgasmu… zvedneš hlavu a podíváš se mi do očí, rty mám nateklé od našich polibků, vička slastně přivřená, stáhneš mě do písku… tvoje ruce mi hladí stehna, šaty mám vykasané až nad boky, rty se vrátíš k mým bradavkám a prsty začneš zkoumat mé lůno, prohnu se do oblouku a vycházím vstříc tvé ruce… zasuneš do mě jeden prst, stenám a prosím tě: " víc, víc…" vyhovíš mi a vsuneš do mě ještě jeden prst, pomalu jimi ve mně kroužíš, cítíš jak se kolem tebe stahuji, zvedneš hlavu a jenom mě pozoruješ, už nedokáži vnímat okolí, koušu se do rtů, křičím, moje tělo se dostalo až navrchol, stále ve mne pohybuješ prsty, vychutnávám si vlny svého orgasmu.. pomalu se vracím z nebe na zem, objímáš mě a usmíváš se. "Tak co Beruško, líbilo se ti to?" "Ne" a usmívám se… "Ty malá potvoro" a taky se směješ.. přejedu ti rukou přes hrudník na břicho, a pak na stehno… "Co mám udělat s tebou?" a posunu ruku výš, tak abych se tě dotýkala, jsi pěkně vzrušený, pohladím tě přes látku kalhot… "Chtěl bys víc?" jenom přivřeš oči jako by sis to musel rozmyslet… "Hmm, možná ano, možná ne.. co dokážeš Beruško?!" "Nevím.. nemám zas tolik zkušeností, ale můžu to zkusit, ne?"
Rozepnu ti poklopec a vklouznu dlaní do kalhot, koukám, že také považuješ nošení spodního prádla za zbytečnost… pohladím tě, vezmu si tě do dlaně a přejedu po celé tvé délce, něžně obkroužím žalud špičkou jazyka, stáhnu ti předkožku a dám si tě do pusy, mazlím se s tebou, nejprve tě objíždím jazykem, jako by to byl kornout té nejsladší zmrzliny, potom, změním dotyk na jakoby lehoučké třepetání motýlích křidýlek, dráždím tě, občas zvednu hlavu abych se podívala na tvůj výraz, v těchto chvílích moje dlaň přejíždí nejen po celé délce, ale věnuje se i hlavičce… zase skláním hlavu a vsunuji si tě hluboko do pusy, skoro se mi dotýkáš mandlí, hraji si s tebou stejně jako předtím Ty se mnou, dlouhé minuty tě dráždím, až na změně tvého těla poznám, že se blížíš k vrcholu, zrychlím pohyb dlaní a jazykem ti rychlými doteky laskám žalud… prsty mi zajedeš do vlasů a přitlačíš mi hlavu ke svému tělu, poslušně tě nechám vklouznout do pusy a polknu první dávku tvé šťávy, ale v okamžiku, kdy mi uvolníš sevření, hlavu zvednu, abych si vychutnala tvůj výraz, a zbytek semene ti dopadá na břicho a hrudník… "Beruško, ty jsi ale potvora J…" Nemluvím, nemůžu, jsi tak nádherný, skloním se k tobě a políbím tě

Šílená láska

26. listopadu 2012 v 23:48 | Antje |  Láska
Není žárlení jako žárlení. Existují situace, kdy se svíravému pocitu v žaludku a myšlenkám černým jako noc ubráníte jenom stěží. Že má vás partner novou kolegyni a najednou mu spolu s ní přibyla i práce a on se domů pravidelně nedostane dřív než v osm večer? A proč šel s vaší nejlepší kamarádkou vybírat vánoční dárek pro vás na třikrát? Situace normální, co většinou brzy odezní, aniž by se vracely v podobě fantazírování o jeho nevěrách...

Poznejte ji!

Jak je to ale s chorobnou žárlivostí? A hlavně s chorobnou žárlivostí u mužů? Co když vám manžel udělá scénu pokaždé, když vyrazíte v sukni nad kolena nebo se na vás na ulici usměje nějaký muž? Existuje jen malá šance, že se chorobně žárlivý muž někdy změní. Stejně jako alkoholik si pokaždé najde důvod se napít - jednou na radost, podruhé na žal - i žárlivec si v každé situaci najde důvod, proč vám udělat scénu. Zapomeňte na jakékoliv reálné důvody a vysvětlování. Žárlivý mužský je přesvědčený o své pravdě a nehne s ním vůbec nic.

"Když jsem před lety přišla do Prahy studovat vysokou školu, seznámila jsem se s jedním nejmenovaným pánem. Záměrně říkám pánem, protože byl o nějakých patnáct let starší než já," vypráví Renata. "Že se jeho žárlivost jaksi vymyká normálu, mi došlo až po půl roce. Nejdřív mu vadilo, že nosím moc vysoké podpatky, pak že chodím se spolužáky po škole na pivo a nakonec mi prohledával tašku, kapsy u kabátu, o textovkách v mobilu ani nemluvě. Stále hledal něco, čím by mi dokázal, že ho podvádím. Samozřejmě na nic nepřišel, protože ani nic neexistovalo." Pro Renatu byla zkušenost se žárlivcem natolik silná, že několik měsíců po rozchodu obcházela muže obloukem.

Učitelka Justýna zase vzpomíná, že žárlivé scény jejího partnera Petra začaly nenápadně. "Občas se ho dotklo, že jsem šla do kina s kamarádkou, než abych byla s ním doma. Myslela jsem, že mě tak moc miluje a chce se mnou trávit každou volnou chvíli. Jenže Pavel mě postupně 'odstřihl' od většiny kamarádek. Chtěl, abych z práce chodila rovnou domů. Neměl rád, když jsem zašla jen tak na nákupy. Když jsem se musela nečekaně zdržet v práci, byl úplně hysterický. Několikrát se mi dokonce stalo, že mi udělal ve škole přepadovku, jestli tam opravdu jsem. Propadala jsem se hanbou." Poslední kapkou před rozchodem bylo, když Pavel chtěl, aby Justýna přestala pracovat úplně. "Došlo mi, že tohle opravdu není v pořádku. Problém nebyl v penězích. Nechtěla jsem skončit v Pavlově zlaté kleci, musela jsem na svobodu."

Kde se vzala, tu se vzala

Žárlivost je velice složitý cit, který zahrnuje mnoho pocitů - strach z opuštěnosti a ze ztráty milované bytosti, lítost, zlost, silný pocit zrady, ale také závist a pocit ponížení a ublíženosti. Žárlivost mužů a žen vyvolávají rozdílné příčiny a také průběh je jiný. Zatímco muži žárlí na případné sexuální aktivity své partnerky, u žen vyvolává žárlivost možný citový vztah jejich partnera s jinou ženou. Jednorázovou nevěru jsou schopny ustát, citový vztah však nikoliv.

Ačkoli žárlivci vypadají na první pohled značně sebevědomě, ve skutečnosti trpí pocity méněcennosti a mají obrovskou potřebu být milováni. Bojí se srovnávání s ostatními a mají strach, že druzí by mohli být přitažlivější, chytřejší nebo zábavnější. Za nejlepší uznání považují lásku partnera, přesto o jejích důkazech pochybují. Postupně začínají žárlit nejen na lidi, ale i na vaše koníčky a věci, které máte ráda. V pozadí žárlivosti je často také sobeckost.

Zajímavý pohled na žárlivost má indický duchovní učitel, filozof a guru Osho. Ten tvrdí, že žárlivost není primární emoce, ale druhotná část sexu. "Žárlivost přichází, protože nemiluješ. Když miluješ, žárlivost nikdy nepřijde. Když jsi spojen se ženou sexuálně, pořád se bojíš, že může jít k někomu jinému. Nejprve uděláš bezpečnostní opatření, a poté se ona stává mrtvým objektem, který je hlídán, ovládán, kontrolován. A čím víc kontroluješ, tím víc zabíjíš - protože svoboda je ztracena... Sex vytváří žárlivost. Otázka není, jak zahodit žárlivost - nemůžeš ji zahodit, protože nemůžeš zahodit sex.

Otázka je, jak přetvořit sex v lásku, protože teprve potom žárlivost zmizí. Když člověka miluješ, věříš, že nemůže jít k nikomu jinému. A když jde, jde. Co můžeš dělat? Láska přináší toto porozumění. Takže když je tu žárlivost, uvědom si, že tu není láska. Hraješ hru; láska je jenom namalované slovo, realitou je sex."

Nebuďte sami

Základem vyléčení se z nemoci zvané chorobná žárlivost je - stejně jako v případě dalších závislostí - přiznat si, že existuje nějaký problém. Právě tento první krok musí udělat nejen partner, ale i vy. Myslet si totiž, že postačí minimalizovat důvody k žárlení, je zásadní omyl. Chorobný žárlivec bude mít podezření i v případě, že vás bude mít doma pod zámkem. Žárlivci nejsou schopni přijmout zodpovědnost za svou žárlivost. Podle nich je příčina pouze v jejich partnerovi. Druhým velmi důležitým krokem tedy je přiznat si, že jsou sami sobě nepřítelem.

Pokud máte pocit, že jste s partnerem na jeho žárlivost krátcí, nebojte se obrátit na odborníky. Ostatně, v sociologickém průzkumu před třemi lety přiznalo žárlivost šedesát procent dotázaných a stejný počet lidí zastával názor, že láska a žárlivost jsou spojené nádoby. Dá se tedy předpokládat, že v čekárně u psychiatra nebudete s tímto problémem jediní. Protože žárlivost v krajním případě doprovázejí také stavy úzkosti, je možná také léčba léky.

O minulosti

Žárlí váš partner na vaši minulost - na vaše bývalé, váš sexuální život před tím, než jste se potkali? Pak se jeho nemoc jmenuje retrográdní žárlivost a bojovat s ní bez odborné pomoci je ještě těžší, než se pokusit přemoci žárlivost na současnost. Takový muž si totiž v hlavě utkal takové představy o vašich intimních zážitcích, že by vám mohla leckterá pornohvězda závidět.

A vy nebudete schopná mu to vymluvit. Žádné argumenty nejsou dost silné, aby ho přesvědčily - nehledě na to, že je jen a jen vaše věc, co jste prožívala kdysi, a žárlit na dobu, než jste se poznali, je z hlediska člověka retrográdní žárlivostí nepostiženého naprosto nelogické. Tak hodně štěstí!

>> Co je to žárlivost?

* Slovo žárlivost pochází z francouzského jalousie.

* S žárlivostí a závistí si často spojujeme zelenou barvu - vzpomeňte na slovní spojení Zezelenal závistí.

* Můžeme ji definovat jako stav úzkosti, rodící se ze strachu před ztrátou lásky partnera, který by mohl své city nasměrovat na jinou osobu. Jde svým způsobem o afektivní napětí, které žárlivce silně znepokojuje.

* Podle statistik je to právě žárlivost, která patří do deseti nejčastějších problémů, se kterými lidé chodí do poradny. Pokud už se se žárlivcem potkáte a nehodláte obratem balit kufry, zapomeňte na jakékoliv dlouhé diskuze a vysvětlování.

* Muž postižený chorobnou žárlivostí je nezlomně přesvědčený o své pravdě. I když mu budete zdlouhavě něco vysvětlovat, bude to brát pouze jako maskování lži.

* Nikdy na jeho vyčítavé otázky neodpovídejte, ani se neobhajujte. Raději volte stereotypní odpověď: Takové otázky mne uráží, nemám ti na to co říct. A až vám někdo bude říkat, že kdo nežárlí, nemiluje, vysmějte se mu. Žárlivost sice k životu patří, ale i ona musí zůstat pod kontrolou. Mimochodem, víte, že žárlivost můžeme pozorovat již u pětiměsíčních dětí? Některé prameny navíc tvrdí, že se žárlivost objevuje v každé kultuře, jiné zastávají názor, že je to kulturně-specifický fenomén.