Gothic style

26. listopadu 2012 v 23:10 | Antje |  Gothic
Klasický gothic styl (antiquity style)
Tato varianta oblékání je velice oblíbená, a hodně používaná ať už v kompletním oblečení nebo jen různých detailech. Patří sem nádherné dlouhé šaty, většinou šité ze sametu a přiléhavé korzety.
Muži se oblékají do halen s hodně zdobením a většinou oblékají dlouhé, černé pláště popřípadě kabáty.
V mužské i ženské módě jsou často používány zvonové rukávy. Barvy, které můžeme vidět jsou převážně černá, ale také purpurová, rudá, královsky modrá, zelená ale i bílá. Boty jsou většinou vysoké.
Vlasy černé barvy, ale v současné době můžeme vidět barvy různé, od přírodní blond až po purpurovou.
Ženy i muži si obvykle nechávají narůst dlouhé vlasy.
Make-up je často kombinací černých očních stínů a černé rtěnky. Oblíbená je i rtěnky rudá, tmavě hnědá nebo fialová. Samozřejmě jsou lidé kteří se nelíčí, nebo gothici, kteří se líčí všemi možnými barvami.
Goths nosí převážně stříbrné doplňky a sametové nebo krajkové dlouhé rukavice. Tento styl pochází ze středověku a Viktoriánské éry proto je někdy nazýván Viktoriánským stylem.
..§ů
Každodení oblečení
Ať už v mírnější nebo naopak nonkonformnější verzi je to náš denní chleba. Černé oblečení. Dlouhé, krátké sukně, kalhoty, pláště, korzety,košile, trička, hábity a nevím, co všechno bych vyjmenovala. Prostě představivosti se meze nekladou…
Jako doplňky slouží prakticky cokoli od stříbrných přívěšků, pentagramů, přes kožené věcičky, stahováky a metalistické obojky, krajkové rukavice, mřížované návleky na ruce, prsteny. Různé kožené pásy, pásky, návleky.
Make-up samozřejmě co nejtmavší s co nejbělejším podkladem. No černý lak je taky základ.
Vílí gothický styl (Fairy goth style)
Tento styl se zakládá na charakteru oblečení obsaženém v příbězích a pohádkách jako například elfové. Pro oblečení se používají světlé a jasné barvy . Občas můžete vidět lidi s křídli.
Make-up je světlý, jasný často doplněn třpytkami.
Cyberpunkový gothický styl
Tomuto stylu je nutno věnovat pozornost, protože se liší používáním materiálu jako je kůže, PVC a gumy. Můžeme zde vidět hodně barev, krátké šaty, sukně, barevné podvazky a podobně.
Černá je opět velmi používaná a většinou ji doplňují neonové barvy. Boty mají často extrémě vysoké podpatky.
Make-up je různorodý, od světlých barev až k černé. Také se zde objevuje velká rozmanitost barev vlasů.
Doplňky jsou většinou z kůže, metalových nebo neonových obojků.
Gothic Lolita style
Tento styl je velice populární v Japonsku. Můžeme ho též rozdělit na několik podkategorií jako elagantní, sladké, neogothic a podobně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl(a) jsem tu!!!

ANO!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama