Historie magie

26. listopadu 2012 v 23:58 | Antje |  Magie
Magie je síla, která ovlivnila život ve Wilwarin po každé jeho stránce. Stála za nejvýznamnějšími změnami a událostmi, které se během dlouhého tisíciletí osidlování ostrova odehráli. Mnohokrát byla glorifikovaná, mnohokrát proklínaná, ale byla stále zde. Mocná a nebezpečná. A vždy ten, kdo ji ovládal, držel v rukou moc nad ostatními.
Ač je to s podivem, v počátcích lidé o existenci magie neměli ani ponětí. Velmi záhy ale začali zjišťovat, že různé posunky a slova vyřknutá po požití nejrůznějších opiátů a jiných drog vyvolávají velmi zajímavé věci, které by se podle normálních přírodních zákonů neměli vůbec uskutečnit. Téměř celá dvě století byla magie cosi neprobádaného, co fungovalo podle pokusu a omylu. Pro magii přelomovým se stal rok 329, kdy bylo poprvé zdokumentováno použití Zázraku. Od té doby se magie stala plnohodnotnou vědní disciplínou a začala se rozvíjet neuvěřitelně rychlým způsobem. Nebylo dne, kdy by vědci nepřišli s novým kouzlem.
Celé následující století probíhalo ve znamení neuvěřitelných objevů. Zdálo se, že hranice magie jsou téměř neomezené. Milníkem se stal rok 440, kdy byla oficiálně představena bytost vytvořená z mrtvého těla. Takzvaní Oživení dokáží vykonávat rutinní práce. Lidé předvídají, že se dostali do zlatého věku, kdy se každý bude moci věnovat rozvoji věd a umění a obyčejné práce udělají Oživení.
Původní opojení ale postupně přerůstá ve strach, protože během následujících desetiletí se stále množí případy, kdy se Oživení začínají vymykat kontrole a snaží se prosadit vlastní vůli. To vrcholí v roce 553, kdy je spáchán atentát na kalifa. K odpovědnosti se hlásí právě oživení a považují svrchovanou moc nad wilwarinským ostrovem. Probíhá přísně utajené Noční jednání. Dodnes nikdo neví, jak probíhalo, ale po něm se všichni oživené rozhodli stáhnout na opuštěné ostrovy na severu. Jako odpověď na vzpouru je oživování postaveni mimo zákon a založena inkvizice, která má jakékoli jeho projevy potírat.
Dalším milníkem se stává rok 680, kdy se rodí první dítě, které ovládá magické schopnosti bez toho, aby se je muselo učit a k jejich vyvolávání potřebuje naprosto mizivé množství Síly oproti "vyučeným" čarodějům. Tyto děti se postupně rodí všem lidem, kteří byli v silném kontaktu s magií. Stává se pomalu módním hitem mít takové dítě.
Na oživené se již téměř zapomíná, ale ti se již v roce 826 připomenou, protože se vrací ze svého vyhnanství a snaží se opět o ovládnutí ostrova, na kterém byli první z nich stvořeni. Dlouhé, krvavé boje probíhají po téměř celém ostrově a ve větší či menší intenzitě trvají neuvěřitelných sto let. Během této doby jsou poškozena města, je zabito mnoho lidí a ztrácí se spousta informací o magii a jejím působení.
Oživení jsou poraženi až po Bitvě na Větrných pláních. Planina zůstává i v dnešních dnech zničená a neobyvatelná kvůli obrovskému množství magie, které zde bylo použito během rozhodujícího souboje mezi nejvyšším wilwarinským mágem Elderlixem Nedostižným a nejvyšším šamanem oživených.
Místo toho, aby se oslavovalo vítězství, přichází další rána - přestává fungovat Jádro, které bylo největší zásobárnou Síly na ostrově. Země, už tak v chaosu po válce, propadá ve zmatek. Lidé se cítí ohrožení a bezbranní. Přísná opatření, která zavádí kalif, ale naštěstí zabraňují ještě většímu zmatku, který by mohl nastat. Magie celá je postavena mimo zákon, aby se předešlo vyplýtvání zbylých magických zdrojů, čímž se dostáváme až do dnešních dnů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl(a) jsem tu!!!

ANO!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama