Astrální projekce

22. prosince 2012 v 12:58 | Antje |  Magie

Základní informace o astrální projekci

První záznamy astrální projekce pocházejí z Egypta, Indie, Číny a Tibetu. V Tibetu se o astrálně cestujících hovoří jako o lidech, kteří se vrátili z druhého světa. Astrální projekce také bývá označována jako mimotělesná zkušenost nebo cestování duše a nastává tehdy, když nefyzické, neboli astrální tělo opustí fyzickou schránkou.

Dříve lidé věřili, že astrální tělo je napojeno stříbrnou šnůrou a všichni liéd na této planetě jsou propojeni stříbrnými vlákny světla. Někteří nazývají tuto tapiserii světla stříbrná síť a tak taky ve skutečnosti vypadá. Podle druidské legendy Mog Ruith druidský bojovník z West Munsteru dokázal s ptačí maskou přeletět nad hlavami nepřátelského vojska a přinést informace o jeho záměrech - typický důkaz astrální projekce.
Většina lidí si ani neuvědomuje, že astrální projekce je pro mnoho jedinců přirozenou součástí spánkového cyklu. Vaše astrální tělo pravidelně cestuje vesmírem a ani nepotřebuje pas. Překvapený
Další možností je kontrolovaná astrální projekce, kdy o takovou zkušenost vědomě usilujeme.
Ačkoliv astrální projekci lze naplánovat mnohem častěji se přihodí, když to nejméně čekáme. Taková událost je součástí celkového plánu Ducha, který nás posunuje na vyšší úroveň spirituality. Jsou to okamžiky, kdy se náš náhled a vnímání drasticky změní. Takové okamžité astrální projekce jsou velmi barevné a zvučné, čímž Duch zajišťuje, abychom na tuto zkušenost nezapomněli. Tytot spontánní epizody většinou souvisí s kritickými okamžiky našeho života, kdy se ocitáme ve stresu nebo se musíme rychle rozhodnout. Tehdy jako by nám Duch říkal: " Máš ten úžasný kouzelný nástroj ve skřínce , jen málo používaný". K astrální projekci dochází také v době nemocí nebo když prožíváme nějakou ztrátu. V takovém případě nám astrální projekce napomáhá udržet si pozivitivní přístup, dodává odvahu a sílu.
Mnoho lidí je toho názoru, že silou vůle se zvedne jejich astrální tělo, a začne se pohybovat po fyzické světě. Může se to stát, ale většinou k astrální projekci dochází při snění, meditaci, ve spánku, ve stavu nemoci( jak je možné, že lidi v komatu cítí a vnímají), nebo jednouše během odpočinku po těžkém dni. Některé astrální projekce mohou být velmi dramatické, jiné méně. Některé se odehrávají ve fyzickém světě, jiné v jiných světěch. Tato místa nazýváme astrální světy.
Existuje několik negativních účinků astrálních projekce. Musíme se o nich zmínit pro případ, že se vám přihodí, abyste věděli, o co jde. Stalo se vám už někdy, že napůl spíte, napůl bdíte a vaše končetiny jsou těžké, že nad nimi ztracíte kontrolu? Nepanikařte! Stalo se mi to několikrát, že se nemůžete plně napojit na tělo fyzické. Někdy máte stejný pocit těsně před usnutím, nebo když vás někdo náhle probudí. Nebojte, to rychle pomine.
Nejčastější překážkou vědomé projekce je strach, že se nebudete umět vrátit, nebo se něco stane ve vaší nepřítomnosti, ale dosud o takových případech nemáme žádné záznamy. Někdy se však stává, že se zpozdí ta část vědomí, která vám pomáhá rozlišovat přítele od nepřítele, pak se ocitáte ve fyzickém nebezpečí. Podle Richarda Webstera, odborníka na toto téma, v astrální světě je mnohem bezpečněji, než v tom fyzickém.
Budete překvapeni, s kým nebo s čím se setkáte během své zkušenosti astrální projekce - mytická zvířata, andělé, zesnulí, nebo dokonce archetypy ( boha nebo bohyně).
Pokud tě zajímá, jak uskutečnit svůj první výlet pokračuj k dalšímu článku!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama