Belial

15. prosince 2012 v 18:03 | Antje |  Magie
Černomagickou vrstvu či temnou stránku lidské osobnosti dobře symbolizuje démon Belial, je alegorii marnosti trvalého uspokojení ze života, jehož podstatou je neustálé narušování a obnovování rovnováhy, tedy věčná pohyb, tanec, který je současně alegorií, touhy štvané z místa na místo, od objektu k objektu.

Beliaiův tanec a škleb je výrazem tohoto věčného neklidu lidské nespokojenosti. Peklo, snimiž černá magie pracuje, je v čaroději samém, je to ona temná práce a stránka osobnosti, který je ve filogenetických vrstvách jeho psychiky, splétají se v odporné živočišné tvary a jsou personifikovány nestvůrnými podobami ďáblů. Proto i toto století má své sabaty a černokněžníky.

Dokonce potvrzují i svědci své pakty s ďáblem, neboť má své nenávistníky, závistivce a své hledače pokladů. Proto na sebe může brát i nečestné povahy.

Černým mágům se ďáblové zjevovali nejčastěji v podobě černých havranů, koček, psů a hadů, mnohdy kombinací lidských a zvířecích těl, nebo ve složitých zjevech - Astaroth - nejvyšší pekelný démon, ošklivý anděl sedící na draku a držící v ruce zmiji.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama