Příběh starý 2000 let

2. prosince 2012 v 23:27 | Antje |  Příběhy

Honi a déšť

Na jaře lidé toužebně očekávali a potřebovali déšť, ale on nepřicházel. Vyhledali tedy Honiho, starého čaroději a bylinkáře a prosili ho 'Modli se, ať přijde déšť'
Honi lidem přikázal přikrýt si své hliněné pece, aby se jim v dešti nezničily. Ke každému kouzlu je zapotřebí jistý duševní příprava. Přikázáním zabezpečit své pece Honi lidi psychicky povzbudil věřit, že déšť opravdu spadne. Lidé pece zakryli, Honi se modlil, ale déšť nepřicházel. Pak si uvědomil, že udělal chybu, zaopmněl otevřít magický kruh! Není divu, že déšť nepřišel. Nevytvořil pole, kde kouzlo mohlo být kruh a postavil se doprostřed. Nejzajímavější na celém příběhu je, že Honi promlouval k Bohu. jako by mluvil ke každému druhému. Řekl mu: ''' Pane vesmíru, tvé děti se na mne obrátili s prosbou, Přísahám, že se odtud nehnu, dokud se nad nimi neslituješ a jejich přání nevyslyšíš.

Dalším krokem bylo napojení se na božstvo a nakonec jasné vyjádření svého záměru - také velmi odhodlané. Oznamuje mu, že hodlá zvítězit, ať se děje, co se děje. Je tvrdý jako viktoriánská paní, která ne nepovažuje za odpověď. Není to totiž Bůh, koho přesvědřuje, ale on sám. Honi byl učen, že se musí dotknout neskutečného, aby se stalo skutečností., což nijak nesouvisí s vyhrožováním Bohu, ale především s vírou v sebe samého. Jistě onen den použil další tvrdá slova, dokud voda nakonec nezačala kapat. A protože to nebylo to pravé, co měl na mysli, Honi pravil: Nežádal jsem tě o pár kapek, ale o cisterny, příkopy a propasti plné vody.

Můžete si myslet, že pokračoval v dialogu s Bohem, ale není to tak. Promlouval pouze k sobě a své myšlenky vizualizoval. Tak začal obrovský liják. To bylo příliš. Honi je opět nespokojen: Źádal jsem o laskovost, pomoc, ne další katastrofu.
Tak usměrnil své myšlenky. Přišel přesně takový déšť, jaký si objednal. Nakonec Honi řekl: Vím, že to pro mne uděláš., což byla snad ta nejdůležitější slova jeho promluvy a celý záměr posílil.

Přinutil Honi Boha, aby seslal déšť. Ne, vlastně si jej objednal u kolektivného vědomí. Zajisté si vyžádal bpží asistenci, čímž se dotkl něčeho v což všichni věříme - dokonalosti a řádu vesmíru.

Z Honiho synů a dalších potomků se stali vyvolávači deště, takový to mělo úspěch a jeho umění nezaniklo.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Byl(a) jsem tu!!!

ANO!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama