Leden 2013

Kapitola 6 - Plyšový medvídek

30. ledna 2013 v 13:57 | Antje |  Kouzelná kniha

Kapitola 6 - Plyšový medvídek


Millie právě otevřela svojí restauraci Mother's meal a těšila se z prvních zákazníků. Její jídelníček obsahoval jídla, která jí vařila její maminka, když byla malá. Ella už pilně čistila sklenice a stoly před příchodem hostů.


Moje první soutěž!

29. ledna 2013 v 22:28 | Antje |  Soutěže
Ahoj!!
Tak jsem můj blog přihlásila do soutěže hlasovat můžete ZDE!

Hlasy oplatím, pokud chcete!

Astrologická znamení

21. ledna 2013 v 18:36 | Antje |  Magie

Zvěrokruh

Dvanáct znamení zvěrokruhu ukazuje dvanáct "cest" života... Každé znamení má svůj vlastní způsob vyjádření, narození ve vyšším a nižším smyslu, nicméně záleží na každém jedinci, kterou cestu si zvolí a jak ji využije.

Živly - historie

12. ledna 2013 v 19:27 | Antje |  Magie

ŽIVLY

Philippus Aureolus Paracelsus, švédský lékař, chemik a filozof (1490-1541) vytvořil Doktrínu čtyř elementů, ze které okultisté 19. století převzali víru, že živly nejsou pouze záležitostí fyzickou, ale mají také svoji duchovní podstatu. Jistě staré kultury po celém světě uznávaly stjený princip dávno před Paracelsem, ale křesťanské církvi se podařilo tuto víru vymýtit na dobu delší než tisíc let. Pliny (Říman, 1. stol. n. l.), Pythagoras, Aristoteles a Manilius prakticky zastávali stejný názor.

Živel vzduch - jak ovládat vzduch?

12. ledna 2013 v 17:52 | Antje |  Magie
Základ: Sedněte si někam do přírody (měl by trochu foukat vítr). Soustředtě se na poryvy větru a čerpejte z něj energii, až budete cítit, že jste prostoupeni tou silou nechte ji vytrysknout ven, takhle se to z ovládáním větru dělá čerpáte z něj a když potřebujete, tak ho necháte vytrysknout.

Cvičení: Jakmile toto zvládnete, vizualizujte si proud energie z Vesmíru a veďte ji do svých dlaní a dále ven, do větru. Nejprve ji vysílejte jen ve chvíli, kdy cítíte pohyb větru, pak ale vyšlete energii i ve chvíli, kdy zrovna nefouká a pociťujte, jak se kolem vás zvedá vánek. Někdy je toto cvičení spojeno jen s náhodou, že zafouká zrovna v okamžik, kdy si to přejete, aniž byste na to měli vliv, ale postupem času si začnete všímat, že vítr reaguje na vaši energii a fouká tím silněji, čím více energie mu věnujete.
Jakmile dospějete do této fáze, můžete vítr i zeslabovat, stejně jako to popisuji u ohně v předchozím cvičení. Vnímejte, jak při vzedmutí vaší energie sílí i vítr a když energie uberete, i vítr se ztiší nebo zcela ustane.


Živel voda - jak jí ovládat?

12. ledna 2013 v 17:47 | Antje |  Magie
1. způsob

Potřebujete:
Misku
Vodu
Vaši trpělivost

Postup:
Naplňte si misku vodou (jedno jaká teplota, ale musí být taková, abyste do ní mohli dát ruku).Chvíli se na misku jen dívejte a zkuste se napojit na energii vody, vnímejte tu vodu.Pak do misky ponořte ukazováček a tentokrát vnímejte energii vody a to jak do vás proudí zkrz ten prst.....Když jste na vudu dostatečně napojeni můžete zkusit ať se voda kolem vašeho prstu otáčí ve víru (na jakou stranu chcete), můžete si představit, že nějaká neviditelná ruka tu vodu stáčí dokola.Až se vám tohle cvičení podaří tak můžete přejít na druhé cvičení.
Poznámka ke cvičení 1:
Když vás začne bolet hlava dejte si na 1 den pauzu nebo se jen snažte vnímat vodu.....

2 způsob
Potřebujete:
Misku
Vodu
Teploměr, kerý můžete dát do vody
Papír
Tužku
Vaši trpělivost
Postup:
Do misky si dejte vodu (teplota je na vás, ale zase tak aby jste tam mohle dát ruku).Pak počkejte 10 minut (aby se teplota vody ustálila).V těch 10 minutách na papír udělejte tabulku, tak že zhruba do středu papíru udělejte čáru, která bude po celé délce.Do levého horního rohu napište normální teplota a do pravého horního rohu napište kouzelná teplota.Až uplyne těch 10 minut dejte do vody teploměr a počkejte na to co naměří, tu hodnotu napište do sloupce normální teplota.Pak dejte do vody zase ukazováček a zase se na vodu musíte napojit, to je stejné jako ve cvičení 1.Až se na vodu napojíte tak myskete na to jak se mění teplota (je na vás jestli bude teplota klesat nebo stoupat, já použiju příklad s tím, aby teplota klesala), jak voda bublá a teplota na teploměru stoupá.Na tohle se soustřeďte aspoň 7-10 minut (výsledek nebude tak jednoduše znatelný, takže budete muset použít teploměr, aby jste viděli pokrok).Po těch několika minutách znovu změřte teplotu sami uvidíte pokrok.


Živel oheň - jak ovládat oheň

12. ledna 2013 v 17:45 | Antje |  Magie
Na cvičení práce s ohněm je nejlepší živý plamen, úplně ideální je svíčka. Jako na každé z těchto cvičení si najděte klidné místo kde vás nebude nějakou dobu nikdo rušit. Pokud budete pracovat s ohněm, dejte si pozor na otevřené okno a jakýkoli jiný zdroj průvanu, zbytečně by vás rozptyloval a ovlivňoval by oheň místo vás. Stejně tak se nesnažte pomáhat si dýcháním a foukáním'

Živly

12. ledna 2013 v 12:06 | Antje |  Magie

ŽIVLY

Všechny zdravím!!!

Téma tohoto týdne je živel. Každý si samozřejmě pod tím představí úplně něco jiného.


Rituál nalezení lásky

10. ledna 2013 v 17:36 | Antje |  Magie

Nalezení lásky

Vezměte srdcové eso a položte jej na oltář. Kartu posypte trochou cukru a položte na ní tři lístky růžové růže.
Zapalte růžovou svíci, na kterou jste vyryli své jméno. Podržte ruce nad kartou a opakujte jednadvacetkrát:

Bylinné amulety a talismany

10. ledna 2013 v 17:20 | Antje |  Magie

Bylinky

Vedle drahokamů a kamenů můžeme jako amulety a talismany nosit také bylinky, ty očistíme, posvětíme svěcenou vodu. Stačí je pokapat a říct: Očišťuji tě od vší negativní energie tohoto světa.
Vložíme je do sáčku z látky a zašijeme. Nosíme u sebe, dokud se to nesplní.
Následuje seznam rostlin a nejlepší čas využití.
BAMBUS
- ochrana, štěstí, odehnání negativní energie, přání

Rituál aktivace panenky

4. ledna 2013 v 11:00 | Antje |  Kouzla a rituály

Aktivace panenky

Pomůcky: Dvě bílé svíce, figurka, byliny a vůně dle vaší volby, něco typického pro danou osobu, parfém, jehlu a niť, fotografii osoby, kus papíru s celým jménem osoby.

Instrukce: Za úplňku, novu, nebo v den odpovídajícímu vašemu dni narození shromažděte všechny pomůcky a položte je na oltář. Vycentrujte se a uzemněte. Otevřete magický kruh.
Svíce pokropce svěcenou vodou se slovy:

Všeobecná pravidla kouzel s figurkami

4. ledna 2013 v 10:20 | Antje |  Kouzla a rituály


Pravidla kouzel s figurkami


Panenka a figurky neboli VOODOO

3. ledna 2013 v 21:48 | Antje |  Magie

Panenky a figurky

Figurky jsou něco jako panenky, symbolizující danou osobu, používané pro kouzelné a duchovní účely. V historii se objevovaly téměř ve všech kulturách po celém světě. Staří Egypťané věřili v magickou moc skrytou v jistých lidech a čím mocnější člověk, tím větší životní síla: mana, neboli kouzlo. A protože Egypťané měli teokratické monarchy, věřili, že jejich král je bůh na Zemi.

Mytická zvířata

1. ledna 2013 v 22:18 | Antje |  Magie

Mytologie zvířat

Mytologická zvířata, někdy zvaná alchymická zvířata, se v čarodějnickém a náboženském kontextu objevují již tisíce let. Každé zvíře má svůj jedinečný význam a sílu. Sylfy, salamandři a rusalky využívají ve třech čtvrtích kruhu jsou také považovány za alchymická stvoření.