Duben 2013

Svíce a jejich účel

4. dubna 2013 v 13:58 | Antje |  Magie

Seznam možných využití

  • Symbol zastoupení Pána a Paní na oltáři. Osvětlování oltáře
  • K označení jednotlivých částí čtvrtí kruhu
  • Představuje živel Oheň na oltáři
  • Představuje jistou osobu, místo, věc což usnadňuje lepší zaměření zaklínadla. V takovém případě může být na svíci vyryto kouzelnými písmeny jméno, záměr nebo úspěch. Jindy se jméno osoby napíše na kus papíru, který se položí pod svíci
  • Pomocí zářezů na svíci můžeme označit dny, Měsíce, nebo roky, kdy má být kouzlo naplněno. Svíci se sedmi zářezy necháme dohořet např.
  • Jako oběť Duchu nebo zesnulým předkům
  • K rozesílání negativní energie, ve středověku se věřilo, že zlo nepřekročí kruh plamene

Jejich účel

KULATÁ SVÍCE
Zelená: peníze a majetek
černá: uvolnění pout
červená: odstranění bloků bránících v lásce
žlutá: zažehnání smůly
fialová: zrušení zaklínadla nebo kletby
modrá: vytříbení, vyjasnění zmatku
oranžová: odstranění překážek k úspěchu
Účel: Vždy zapalte pouze jednu svíci k dosažení žádaného nebo odstranění,

ČERNÁ KOČKA
Účel:Svíce ve tvaru černé kočky se pálí k zažehnání smůly. Má přinést štěstí a sympatie egyptské Bast, která ochrání vaši osobu, majetek a domácí zvířata.

SATAN
Účel: Svíce ve tvaru satana se pálí k zahnání zla a neštěstí. S ubývajícími svíci mizí také zlo.

DVOJITÁ NEBO OBRÁCENÁ SVÍCE
Bílá a černá: Odvrácení zaklínadla.
Červená a černá: Zastavená negativních vlivů na váš milostný život
Zelená a černá: Zamezení pomluv, ztráty majetku a štěstí.
Účel: Svíci si vyrobáme, tak že na svící iedné barvy kapeme vosk z druhé. Tyto svíce používáme k odvrácení neštěstí.

OBŘADNÍ NEBOLI HŘBITOVNÍ SVÍCE
Účel: Bílá tlustá svíce ve skleněním kalíšku. Používá se v památný den, jako vzpomínka, poděkování. Zapaluje se za úsvitu. Necháme ji hořet čtyřiadvacet až třicet hodin.

OVOCE/ZELENINA
Účel: Svíce ve tvaru kukuřice, jablka a jiného ovoce nebo zeleniny mají přinést do domu jídlo nebo zajistit dobrou úrodu.

ADAM A EVA
Účel: Jsou to svíce v podobě ženského a mužského těla, vyrábí se v různých barvách. Tyto svíce jsou užitečné k získání požadovaných informací , naklonění si jisté osoby nebo naopak k odvrácení od nežádoucí osoby. Záleží na tom, zda se svíce během hoření na oltáři k sobě přiklánějí nebo odklánějí. Lze je využít samostatně.

ODDĚLENÍ
Účel: Tlustá červená svíce namočená v černém vosku. Zapálením takové svíce se osvobodíte, vymaníte z vlivu jsité osoby nebo situace. K zesílení působení můžete na svíci černým voskem vytvořit vzor ve tvaru hada plazícího se svrchu dolů.

LEBKA
Účel:Svíce ve tvaru lebky souvisí s "hlavou". Používají se k nejrůznějším účelům, včetně zahnání smrti u pacientů s vážným onemocněním.

TROJBAREVNÁ SVÍCE
Účel: Tlustá trojbarevná svíce ve skleněném kalíšku, obvykle červená, bílá a modrá, nebo červená, bílá a zelená. Používá se k požehnání domu a k zahánění rodinných svárů. Přináší harmonii a mír.


Svíčková magie

4. dubna 2013 v 13:34 | Antje |  Magie

Svíce a vosk

Svíce se v čarodějnictví, při náboženském uctívání a pro domácí účely používá více než 5000 let. V Egyptě a na Krétě se svíce z včelího vosku používaly už 3000 před Kristem. Reliéfy na starých egyptských hrobkách v Thébách zachycují první svícny. Staří Římané zapalovali svíce na počest Jiny Luciny, která údajně vládla Slunci, Měsíci a hvězdým. Tyto svíce byly vyrobeny z lněného vlákna namočeného ve vosku. Nejstarší fragment svíce v Egyptě byl nalezen ve francouzském Avignonu, pocházející z 1. st. n. l., což byl počátek éry, kdy se svíce začaly šířit ze Středozemí na evropský kontinent.

Svíce odjakživa symbolicky představovaly posvátné světlo Ducha, zahánějící temnotu a přinášející pozitivní energii a sílu božstva. Starověký rituál ponoření zapálení svíce do svěcené vody a prosba o požehnání božstva je kouzlo spojované s prvním bohem vzešlým z těla první bohyně. Takto připravená svěcená voda byla poté využívána k očistě a svěcení lidí, obydlí a kouzelných pomůcek.

Za poslední dva tisíce let vzniklo nespočet mýtů, legend a předsudků o svíci, stejně jako o koštěti nebo zvonech. Med, vosk a víno, všechyn tyto produkty včel, byly považovány za požehnání, dar Bohyně. A pokud posloucháte pozorně, uslyšíte ve včelím bzukotu i její hlas. Ve středověku byly dívky, které dokázaly znovu vznítit uhasínající oheň, považovány za čisté a nedotknuté. Pokud tomu však bylo naopak, padl hanba na její dům a stala se partií nevhodnou ke sňatku. svíce se také využívaly jako pomůcky boží, lidé dokázali číst osud z tvarů vosku nakapaného z hořící svíce do studené vody. Dokonce i dnes tlustá svíce ve skle napoví čarodějnici, zda někdo usiluje o pohanu její rodiny. Pokud sklo zčerná, čeká jí něco zlého.

V dnešní době svíce využívají vyznavači nejrůznějších náboženství (ačkoli někteří to nenazývají "čarování") Svíce se používají k vyjádření žádosti, osvícení oltáře, nebo vnesení světla Ducha do temnoty naší doby.


Do rubriky Magie přidávám seznam využití svící a jejich účel. Tak mrkni dál :)