Listopad 2013

Úvod do čtení z ruky

16. listopadu 2013 v 16:02 | Antje |  Magie

Historie Chiromantie

Dávný zájem Orientu o lidské tělo zřejmě souvisel se snahou o dokonalé poznání přírody, pochopení přírodních zákonů i života na Zemi. Z historie je dobře známa moudrost staré čínské mediíny, která se snažila studovat vesmír a dění na Zemi v těch nejširších souvislostech a takto získané poznatky vhodně uplatnit ve prospěch člověka. Čínané již víc jak před pěti tisíci lety vysvětlovali podstatu všech věcí, jevů i procesů v přírodě a ve vesmíru na principu polarity JANG a JIN. Tedy zákonem jednoty a boje prokladů.

Orientální medicína se tak velmi brzy začíná zajímat o jednotlivé části těla, přičemž ruce jako pracovní nástroj přicházejí na řadu jako jedny z prvních.
Jejich velikost, tvar, zabarvení , různé deformace na kůži a čáry na dlani se staly představiteli "životní síly". Tuto zakódovanou energii chápali Čínané ve čtyřech hlavních formách
  • zděděnou - geneticky danou
  • všeobecnou - získanou z potravy a vzduchu
  • vitální - týkající se orgánů a vnitřností
  • mentální - souhrn všech fyzických aktivit a energii
Na základě poznatků budovali své představy o ruce i Indové, Chaldejové, Tibeťané, Sumerové, Babyloňané, Egypťané, Řekové a další. Vzniklo tak rozsáhlé kulturní dědictví, ke kterému se v současné době s úžasem vracíme. Abychom konstatovali, že jak chirosofie ( moudrost v ruce) tak i chiromantie (věštění z ruky) jsou nejen životaschopná, ale i hluboce filosofická díla.


Čím zaujmout chlapy

15. listopadu 2013 v 16:41 | Antje |  Láska

Zaujmi chlapa!


Nebylo by báječné vědět, co přesně na vašem těle nebo kolem vás přitáhne mužské pohledy? Teď máte tu možnost! "Když muž potká ženu, podvědomě se soustředí jen na určité body na jejím těle," tvrdí Jackie Black, autorka knihy Meeting Your Match: Cracking the Code to Successful Relationships.

O která místa se tedy rozhodně vyplatí pečovat a na co si dát pozor?
1. Sexy hříva
Za všechno může evoluce! Už v pravěku hledali muži podle vzhledu nejvhodnější partnerku k plození dětí. Husté kadeře signalizují, že je dotyčná zdravá a silná.
2. Jak se usmíváte
Když se smějete od srdce, oči se vám trochu přivírají. Díky tomu dokáže většina chlapíků rozlišit vynucený a pravý úsměv. Takže když předstíráte zájem a smějete se, i když nemáte důvod, oči vás prozradí.
3. Velikost party
Když jste obsypaná minimálně čtyřmi parťačkami, muž se k vám ani nepřiblíží. Pokud jste si vyrazila jen s kamarádkou, nechce vás od ní zase odpojovat. Takže perfektní počet lidí na palubě? Tři! Dvě družky se totiž zabaví a nebudou vás postrádat, když vás on pozve na drink k baru.
4. Výška hlasu
Studie dokazují, že muže zaujme spíš výše posazený hlas. Ukazuje totiž, že jste mladá a plodná. Tím vás ale nenabádáme k tomu, abyste se snažila mluvit jako upištěná animovaná postavička… Buďte prostě svá!
5. Poměr: pás a boky
A je tu zase evoluce. Muži instinktivně hledají ženu - matku svých dětí. Pokud je váš pás výrazně užší než boky, značí, že potomka mít můžete. Proto klidně švindlujte - třeba pomocí širokého pásku, který vám křivky luxusně vytvaruje.
6. Pleť, vizitka vaší duše
Fakt, že vaše pleť září, chlap vnímá tak, že jste psychicky v pohodě. Naopak úzkost a stres pokožku vycucá víc než vzduch na Sahaře. Jaké z této věci plyne morální poučení? Sáhněte po bronzeru.
7. Umělá hmota
Lépe řečeno umělé vylepšováky krásy. Třeba napletená hříva, nalepené řasy. V muži takovéhle zákroky vyvolávají pocit, že si dost potrpíte na luxus, což ho může odradit. Anebo dokonce, že nejste spokojená sama se sebou, což je ještě horší. Muži mají rádi zdravě sebevědomé baby.
8. Uhrančivé zraky
Na oči se většina lidí zaměřuje víc než na cokoliv jiného. Když si prohloubíte pohled výrazným líčením (třeba kouřovým nebo černými linkami), zajistíte, že nic jiného než vaše zraky ho z tohohle seznamu ani zajímat nebude.

Raději titulky...

15. listopadu 2013 v 14:43 | Antje |  Moje keci a práce

Dabing či titulky?Úžasný


Mezi moje nejoblíbenější seriál patří: Chirurgové, Lovci duchů a Přátelé

Chirurgové a Lovci duchů jsou novější seriály a tím pádem nemají některé řady ještě ani CZ dabing, ale snad jako každá jsem na něj narazila v českých TV, kde mě zaujali a začala jsem je sledovat.
Po prvním 4 řadách Lovců duchů jsem už viděla jen anglické a věřím, že na ten CZ se ani nekouknu. Hlasy samozřejmě jdou lépe k postavám a i jejich emoce jsou samozřejmě vyjádřeny lépe než dabingem a chlapem, co sedí se sluchátkama ve studiu.
To samé musím napsat o Chirurgách (Grey´s anatomy) Meredith nemá v angličtině tak uječený hlas, Cristine má hrubší hlas, který se k ní více hodí a to stejné ostatní postavy.

Naopak musím uznat, že seriál, který znáte všechny díly a už se nenatáčí jako např. Přátelé zas v angličtině slyšet nemůžu. Nejspíš to bude tím, že tento seriál znám pouze v CZ. Jednou mě napadlo pustit si originál a můžu vám říct, že jsem byla neskutečně překvapená a zároveň zaražená jakej má Rachel drsnej hlas oproti Miriam Chytilové (dablérka Jennifer Aniston), naopak Mathew Perry alias Chandler mi přišel v angličtině velmi zženštilý. Je to samozřejmě můj názor.


Takže závěrem bych chtěla říct, že dabing pouze pokud neznáte originál! A originál pouze pokud se na v CZ nebudete chtít dívat. To platí jako u seriálů tak filmů. Spousta filmů podle mě ztratí to kouzlo....

A má to také jednu výhodu, naučíte se trochu anglicky Smějící seSmějící se

Speciální článek pro reklamy a spamy :-)

15. listopadu 2013 v 1:24 | Antje
Prosím pokud chcete reklamu nebo spamovat, pište sem, nepište mi k článkům, které se týkají něčeho jinýho a komentář je tedy zbytečný...
Pište sem... Díky!!LíbajícíLíbající

Škola magie

15. listopadu 2013 v 0:22 | Antje |  Magie

Kurz magie

Ráda bych vytvořila kurz, kde by bylo minimálně 4 lidí vždycky nějak úkol na týden a pak bychom si mohli měnit zkušenosti. Přihlášky prosím sem!!!

Napiš jméno nebo přezdívku, věk, a jaký máš zkušenosti s magií.