Úvod do čtení z ruky

16. listopadu 2013 v 16:02 | Antje |  Magie

Historie Chiromantie

Dávný zájem Orientu o lidské tělo zřejmě souvisel se snahou o dokonalé poznání přírody, pochopení přírodních zákonů i života na Zemi. Z historie je dobře známa moudrost staré čínské mediíny, která se snažila studovat vesmír a dění na Zemi v těch nejširších souvislostech a takto získané poznatky vhodně uplatnit ve prospěch člověka. Čínané již víc jak před pěti tisíci lety vysvětlovali podstatu všech věcí, jevů i procesů v přírodě a ve vesmíru na principu polarity JANG a JIN. Tedy zákonem jednoty a boje prokladů.

Orientální medicína se tak velmi brzy začíná zajímat o jednotlivé části těla, přičemž ruce jako pracovní nástroj přicházejí na řadu jako jedny z prvních.
Jejich velikost, tvar, zabarvení , různé deformace na kůži a čáry na dlani se staly představiteli "životní síly". Tuto zakódovanou energii chápali Čínané ve čtyřech hlavních formách
  • zděděnou - geneticky danou
  • všeobecnou - získanou z potravy a vzduchu
  • vitální - týkající se orgánů a vnitřností
  • mentální - souhrn všech fyzických aktivit a energii
Na základě poznatků budovali své představy o ruce i Indové, Chaldejové, Tibeťané, Sumerové, Babyloňané, Egypťané, Řekové a další. Vzniklo tak rozsáhlé kulturní dědictví, ke kterému se v současné době s úžasem vracíme. Abychom konstatovali, že jak chirosofie ( moudrost v ruce) tak i chiromantie (věštění z ruky) jsou nejen životaschopná, ale i hluboce filosofická díla.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl(a) jsem tu!!!

ANO!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama