Březen 2014

Kouzelná kniha - přepsání starého příběhu

25. března 2014 v 11:36 | Antje |  Kouzelná kniha
Zdravím!! Myslím, že jste si všimli, že moje stránky jsou o magii a příbězích. Rozhodla jsem to spojit a udělat příběh o čarodějkách. Než však zveřejním první díl, na které usilovně pracuji už několikátý týden, řekla jsem si, že vám dám ochutnávku. Příběh popisuje život 3 dívek, které se za podivných okolností poznají a každá vládne jednou schopností.
Jejich nepřítel je samozřejmě celé podsvětí. Jména démonů jsou použita z opravdových démonů, co si různá náboženství pojmenovala a stejně tak i jejich schopnosti.
Litice je jedním z nejklidnějších částí Plzně. Proto všem obyvatelům přišlo velmi zvláštní případ žhářství. Podle policejní předběžné zprávy bylo zřetelné z důkazů, že mladá dívka Ela podpálila dům. Ohnisko bylo v obýváku, vedle spala její matka Natálie. Ela popsala, že jí tajemný hlas napovídal, aby zapálila dům a ona nechtěla. Když to začalo hořet, tak prý zapálený odpadkový koš se sám od sebe přemístil jinam, aby mohla její matka uniknout. Byla zavřena na psychiatrii. Případ řešila mladá policistka Mína , která sem byla zrovna přeložena z jiné části Plzně.
No a na pokračování si budete muset počkat.

Novej blog

17. března 2014 v 2:33 | Antje |  Moje keci a práce
Založila jsem si novej na googlu, je to praktičtější a líp se to ovládá :-)


Příběh Kouzelná kniha bude zde nadále publikovaná.


adresa nového blogu je www.paranormalnijevy.blogspot.cz

5 nejstrašidelnějších míst na světě

13. března 2014 v 12:27 | Antje |  Paranormální jevy
Určitě jste se již někdy ocitli na místě, kde jste se necítili vůbec dobře. Mohlo se jednat o budovu či hřbitov, nebo třeba roky chátrající zříceninu. Na světě zkrátka existují místa, z kterých běhá mráz po zádech skoro každému, kdo je navštíví. My jsme pro vás vybrali ty nejděsivější budovy, v nichž duchové skutečně pravidelně oznamují svou přítomnost.
1. Londýnský Tower Jedna z nejstarších a nejznámějších budov na světě, která se nachází uprostřed anglického Londýna, může být podle všechno i tou nejstrašidelnější. Může za to samozřejmě vysoké množství vražd, poprav a mučení, ke kterým v této pevnosti docházelo skoro 1000 let (od 11. století), tedy od dob, kdy byla postavena. Během jedné zimní noci v roce 1957, byl towerský strážník vyrušen silným nárazem do střechy jeho strážnice. Když vyšel ven, aby se podíval, co se stalo, uviděl bílou postavu bez tváře na vrcholu jedné z towerských věží. V ten moment si uvědomil, že je 12. února, tedy den, kdy byla v roce 1554 popravena anglická královna Jana Greyová. Nejznámějším duchem pevnosti je ale i duch Anny Boleynové, druhé manželky krále Jiřího VIII. Tu nechal v roce 1536 právě její královský manžel popravit za údajnou velezradu. Její duch byl viděn při mnoha příležitostech, většinou jako bloudící ženu, která nese svou pokácených hlavu v bledých rukou.

2. Roosevelt Hotel V roce 1927 byl na Hollywood Boulevard otevřený Roosevelt Hotel - jeden z nejslavnějších hotelů v Los Angeles, a současně jedno z najstrašidelnejších měst na světě. Dlouho fungoval jako hotel, ve kterém se přednostně ubytovávali ty největší světové hvězdy stříbrného plátna. Z duchů zde nepotkáte jen tak někoho. Tím nejznámějším je totiž duch slavné americké herečky Marilyn Monroe, jejíž záhadný odraz v zrcadle byl několikrát viděn v pokoji 229, a lidé ji také mnohokrát viděli tančit v hotelové hale. Kromě Marilyn však svědci hovoří o přibližně 30 dalších duších, které se podle všeho objevují všude v prostorách hotelu.

3. Salliin dům Uprostřed amerického Kansasu se nachází dům, do kterého se dobrovolně nastěhuje asi jen málokdo. Od roku 1992 do roku 1994 zde žili Debra a Tony Pickman s malou dcerkou, která si v domě našla imaginární kamarádku Sallie. Současně se ale manželům Pickmanovým děly těžko vysvětlitelné věci, které napovídaly tomu, že rodina obývá nemovitost i s nadpřirozenou bytostí. Kromě obrázků na stěně, které se samovolně otáčely vzhůru nohama a rozpouštějící se voskové svíčky, se hlavním terčem útoku stával hlavně Tony. Sám ducha malého děvčátka několikrát viděl a nacházel na svém těle nevysvětlitelné škrábance a popáleniny. Když se pak ducha jednou pokusil nakreslit, poznala v něm jeho dcerka svou imaginární kamarádku Sallie.
4. Bojiště při Gettysbugu Není se čemu divit, že mezi nejstrašidelnější místa patří i toto bojiště, když se tu udála jedna z nejkrvavějších bitev americké občanské války. Padlo v ní přes 8000 vojáků z obou stran a více než 10 000 dalších jich bylo zraněno či zmrzačeno. Právě zde mnoho svědků vidělo a slyšelo duchy, sténání raněných lidí a střelbu - typické zvuky válečného konfliktu. Návštěvníci území přísahali, že duchů padlých vojáků nejen viděli, ale dokonce s nimi i povídali. Jednu z těchto nadpřirozených "rekonstrukcí" bitvy se dokonce v roce 2001 podařilo nahrát na video. Těžko ale usoudit, zda se jedná o autentickou nahrávku nadpřirozených bytostí, nebo šikovný podvod.
5. Sanatorium Waverly Hills Sanatorium v americkém Kentucky je považováno za nejstrašidelnější místo na planetě vůbec. Otevřeno bylo v roce 1910 a vždy sloužilo k léčbě pacientů s tuberkulózou a podobným onemocněním, které byly běžné na začátku minulého století. Během doby jeho fungování zde zemřelo více než 63 tisíc pacientů. Mnozí z nich přitom byli spojováni se záhadnými a děsivými událostmi. Podle dokumentů byla péče o pacienty značně zanedbávána a často hraničila až s týráním. Na pacientech navíc byly podle některých zdrojů dělány pochybné experimenty. Právě tyto události vedly k tomu, že se v chátrajícím sanatoriu Waverly Hills často objevují tajemné postavy a stíny, ozývají se zoufalé výkřiky a usedavý pláč, který se nese opuštěnými chodbami.

Neznámý tvor nebo UFO?

13. března 2014 v 12:20 | Antje |  Paranormální jevy

V Panamě nalezli mrtvolu neznámého tvora.

Zdroj fotek: http://metro.co.uk/I v dnešní době žije na naší planetě řada záhadných tvorů, o kterých v podstatě vůbec nic nevíme. Mnozí z nich se objevují již v legendách a mýtech, jiní jsou úplně neznámí. Čas od času se však některou z těchto bytostí podaří vyfotit či dokonce nafilmovat. Potom lze samozřejmě jen spekulovat o tom, zda jde o dosud neobjevený živočišný druh, stvoření pocházející z hlubin vesmíru nebo prachobyčejný podvrh.


Bizarního tvora se nedávno podařilo chytit lovcům v Namibii. Video ukazující toto neobvyklé zvíře se během několika dnů stalo doslova hitem internetu. Následovala samozřejmě bouřlivá diskuse a spekulace o pravosti, či původu živočicha.


V některých případech je možné pracovat i s variantou, že fotograf/kameraman šťastnou náhodou zachytil bytost nadpřirozenou, tudíž neexistující (tedy alespoň podle většiny skeptiků, zvláště těch ateistických). Tak třeba pozoruhodný humanoidní tvor, údajně se potulující v oklahomských lesích, na první pohled připomíná "mohylového chodce" z amerického hororu Nová dcera.